П. 8.9. Правила безпеки під час обробки конічних поверхонь

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 8. п. 8.9.

Правила безпеки під час обробки конічних поверхонь

 Техніка безпеки – це система організаційних і технічних заходів і засобів, що запобігають впливу на працюючих небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Основний зміст заходів із техніці безпеки та виробничої санітарії складається з профілактики травматизму, тобто попередження нещасних випадків на виробництві, і зокрема під час проходження навчальної практики.

Інструкція з техніки безпеки

До роботи на токарному, свердлильному, фрезерному і іншихверстатах учні допускаються тільки після навчання і перевірки знань з техніки безпеки, вивчення необхідних правил і інструкцій. Учніповинні пройти медичний огляд і за станом здоров'я бутидопущеними або не допущеними до даного виду робіт.

Кожен учень повинен отримати інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежної охорони.

Інструктаж на робочому місці проводиться перед допуском на роботу всіх новоприбулих на практику учнів, і навіть переведених.

При роботі на верстатах найбільш можливими травмами можутьбути травми рук частинами верстата, що обертаються, або фрезою,поразка очей відлітаючою стружкою і попадання пилу в очі, ударипадаючим вантажем, намотування на деталі, що обертаються, кінціводягу, що вільно бовтаються, або волосся, поразка електричнимструмом, удари неміцно закріпленою деталлю або інструментом.

При роботі на токарних верстатах не можна схиляти голову близько до патрона, що обертається, або робочого інструменту. Неможна передавати або приймати предмети через частини, що обертаються, спиратися ліктем на верстат, виміряти оброблюван удеталь на працюючому верстаті до зупинки, зупиняти його шляхом гальмування патрона рукою або інструментом, відходити від працюючого верстата, підтримувати і ловити деталі рукою, допускати вихід довгої стружки, класти заготівки, інструмент наверстат. Для прибирання стружки потрібно користуватися щітками для змітання, гачками з дерев'яною рукояткою.

При вимкненні струму в мережі потрібно додатково натискувати на червону кнопку і вимкнути верстат, щоб запобігти несподіваному його вмиканню при подачі електроенергії.

Електричну апаратуру і сполучні струмопровідні пристрої верстатів надійно ізолюють і ховають в корпусі верстата або взакритих шафах (кожухах). Зовнішня електропроводка устаткування повинна бути захищеною від корозії і механічної дії, а всі органи управління верстатом забезпечені надійними фіксаторами і ясними написами.

Машини і верстати, що створюють шум під час роботи,повинні бути обладнані пристроями для усунення шуму або максимально можливого зниження його рівня.

При роботі на металорізальних верстатах серйозну небезпекуявляє електротравматизм, що виникає в результаті випадкового дотику до струмопровідних частин, дотик до металевих неструмопровідних частин, які можуть виявитися під напругою, утворення електричних іскор, дуг або високого нагріву деталей машин, встановлених у вибухо- або пожежонебезпечних приміщеннях.

Верстати необхідно заземлити відповідно до вимог «Правил улаштування електроустановок (ПУЕ)». Кожна електроустановка повинна бути забезпечена попереджувальними плакатами.