П. 8.4. Налагодження верстата на обробку конічних поверхонь. Режими різання.

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 8. п. 8.4.1.

Налагодження верстата на обробку конічних поверхонь. Режими різання.

Навчальні питання

1. Послідовність робіт при налагодженні верстата на обробку конічних поверхонь

2. Точність розташування вершин і ріжучої кромки різця та геометричні параметри обробленого конуса

3. Рекомендовані режими різання при обробці конічних поверхонь

 

Послідовність робіт при налагодженні верстата на обробку конічних поверхонь

Налагодження токарного верстата полягає в підготовці його до виконання заданої технологічної операції . При налагодження встановлюють пристосування, необхідні для кріплення оброблюваної заготовки й різального інструменту , переміщують вузли у вихідне положення , налаштовують верстат на певні параметри руху (траєкторію , швидкість , напрямок , шлях) , регулюють підвід мастильних - но- охолоджуючої рідини і т. д.

 При налаштуванні встановлюють рукоятки коробки передач і перемикачі в необхідне положення за вказівниками , змінні колеса і кулачки - відповідно до розрахунків або таблицями.

 Для встановлення заготовок в залежності від їх розміру або форми застосовують центри , патрони , планшайби , оправлення . У центрах обробляють довгі заготовки типу валів або заготовки , насаджені на оправлення .

 У патронах закріплюють порівняно короткі і жорсткі заготовки. Найчастіше застосовують трьохкулачкові самоцентруютьс патрони . Несиметричні заготовки закріплюють у чотирикулачні патронах , де кожен кулачок переміщається незалежно від іншого. Великі, несиметричні заготовки закріплюють на планшайбах за допомогою болтів - прихватів і інших пристосувань. Для обробки заготовок з прутків використовують цангові патрони .

 Інструменти закріплюють у різцетримача супорта (зазвичай різці ) або в пінолі задньої бабки (свердла , розгортки , зенкери, мітчики ) .

 ris 8 22

 Рис. 8.1. Наладка станка для обробки конуса

 Для обробки короткого крутого конуса, що знаходиться на деталі, можна використати два прохідних відігнутих правих різця - чорновий з Т5К10 і чистовий з Т15К6. Дляцього треба:

1. Встановити різці до різцетримача.

2. Повернути поворотну плиту верхніх салазок з різцетримачем на необхідний кут похилу конуса , коли вершина конуса повернена до задньої бабки.

3. Поворотну плиту з різцем повернути від себе на величину кута похилу конуса за ноніусом.

Дуга кола ноніуса дорівнює 23 ° і розділена на 12 частин , отже , одне ділення ноніуса становить 1 ° 55 , звідси точність відліку.